Happy New Year 2014 CETI
Jak ten czas leci...

Kolejny rok mamy za sobą. Dla CETI bardzo udany artystycznie. 
Zagraliśmy kilkadziesiat koncertów w tym w Wielkiej Brytanii (Szkocja). To była wspaniała wyprawa. Poznaliśmy wielu ciekawych ludzi i bawiliśmy się doskonale swoją muzyką, wydaliśmy płytę w Niemczech i Anglii w tym także w wersji winylowej, podpisaliśmy kontrakt na wydawanie zagranicznego  pisma muzycznego w naszym kraju we współpracy z Leaders Records -  METALMARE ( na licencji), ukazała się także unikalna produkcja "CETI PLAYS METALLICA" w cyklu woluminów z okazji 30 lecia działalności Grzegorza. 
 
W Kraju mimo  tak nie sprzyjającej obecnie sytuacji dla muzyki rockowej zachowaliśmy "pion" i godność. Nie pozwoliliśmy się złamać. Niestety były też mniej przyjemne chwile jak np. choroba Bartka Urbaniaka, która uniemożliwiła mu dalszą współpracę z zespołem. Jego miejsce zajął wspaniały muzyk - Tomasz Targosz. Były też problemy zdrowotne innych członków CETI: (Mucka i Grzegorza) Mucek wylądował w szpitalu, Grzegorz także - w ciężkim stanie trafił na Wielkanoc do szpitala i wracał do zdrowia ponad miesiąc. Nie ma sensu rozpisywać się więcej, dodam tylko, że mogliśmy już nigdy nie usłyszeć jego głosu...intensywnie.Zapytacie czemu nic o tym nie wiedzieliśmy? Nie pisaliśmy o tym ponieważ nie było takiej potrzeby, nie było na ten czas planów koncertowych, tak więc nie trzeba było "zrywać" koncertów ani niepokoić fanów. Późniejsze poważne zatrucie Grzegorza w Szkocji niestety spowodowało przerwanie naszej trasy tuż przed jej finałem, dalsze koncerty po poprzednich poważnych przejściach były by dla zdrowia Grzegorza zbyt niebezpieczne. 
Jakie mamy plany na 2014 rok?

Trudno prorokować czy zapewniać o czymś w stu procentach. Wiecie jakie dziś mamy czasy. Dalszy los Rocka i rockmanów jest tak nieprzewidywalny że pisanie o czym na 100 % byłoby przysłowiowym "stąpaniem po kruchym lodzie" , gdyż dziś takie zapewniania iż na pewno to czy tamto się wydarzy nie mają sensu. Przede wszystkim rok 2014 to rok 25 lecia istnienia CETI. Dokładnie 12 października 1989 roku  powstało CETI. Nie wiemy czy będziemy jakoś specjalnie "pompować " ten temat, myślę, że wystarczy tych wszystkich rocznic i podpinania się pod kolejny powód by przyciągnąć fanów - więc zobaczymy.  Poczekajcie na nasza odpowiedź. Jakiś koncert z pewności się odbędzie, ale tzw.specjalnej  trasy robić raczej nie będziemy. Na pewno możemy powiedzieć iż od stycznia CETI rozpoczynają pracę nad materiałem do nowego albumu. Przewidywany termin ukazania się tej produkcji, to koniec listopada, początek grudnia 2014. W związku z tym grupa nie będzie intensywnie koncertować .Z Innych ciekawych informacji jakie możemy podać -Grzegorz wraca po latach na antenę radiową z własną, autorską audycją w Radio Rock Time. Będzie także obecny na łamach pisma TOP GITAR. Można więc śmiało powiedzieć "jest dobrze!"
DO GÓRY